Hibe Detayı

Erasmus+ SSS ECAS Kayıt İşlemleri 2019-2020

ECAS Kayıt İşlemleri

ECAS(Avrupa Komisyonu Kimlik Tanımlama Sistemi) Kayıt için (kullanıcı adı ve şifre almak) https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi adresine gidiniz ve aşağıda yazılı işlemleri yapınız.

Formu doldurun, “privacy statement” yazılı yerin oraya tik koyun ve “create an account” tıklayarak işleme devam edin. Burada yazacağınız mail adresi okul/kurumunuzun resmi mail adresi veya projeniz için aldığınız bir mail adresi olabilir. Şunu sakın unutmayın ECAS veri tabanına tanımlanan mail adresi değiştirilemez. Sadece silinebilir. Silindiği takdirde PİC numaranız ve yüklediğiniz tüm belgelerde silinecektir.

Mail adresinize bir yazı gönderildiğine dair yazı gelecek.

Mailinizi açın ve mavi olan linke tıklayınız.

Mailinize gelen linki tıkladığınızda sayfa gelecek şifrenizi oluşturup “Submit” tıklayınız. Şifreniz 10 haneli harf, sayı ve özel karakterden oluşmalıdır. Örnek: Deniz/1997

Şifreniz oluşturuldu. “Proceed” tıklayınız.

ECAS veri tabanına ilk kayıt oluşturuldu.

 

ECAS Kayıtları Nasıl Silinir?

Değerli arkadaşlar bu bölümü lütfen çok dikkatlice inceleyin. Sürekli yapılan hataları ve düzeltme şekillerini de anlatacağım.
 

Öncelikle Bilmeniz Gerekenler

1) ECAS veri tabanı sizin bildiğiniz ara yüzden biraz farklıdır. Sistem önce mail adresinizi veri tabanına kayıt yapar ve kayıt yapılan mail adresini asla değiştirmez ve değiştiremezsiniz.

2) Bu nedenle bir mail adresine 1 kayıt yapılır ve 1 adet PİC numarası alınır.

3) PİC numaranızı unuttunuz ve sisteme aynı mail ile giriş yaptınız. Sistem size 2 nci PİC numarası tanımlar. İşte sorunun başladığı an. Ara yüze giriş yaptınız ve My Organisation" yerine tıkladığınız zaman 2 tane PİC numarasına sahip olduğunuzu görürsünüz.

4) Bazı arkadaşlarımız diğer okulların ricası ile kendi mail adreslerini girerek onlara da PİC numarası almaktadırlar. BU KESİNLİKLE YANLIŞTIR. Düzeltme şansınız yoktur. Bu alınan PİC numaralarının hiçbir geçerliliği yoktur.

5) Bu yazdıklarımın yanlış olduğunu ve ileride size nasıl bir sorun çıkaracağını yaşayıp öğreneceksiniz.

6) Eğer birden fazla tanımlı PİC numaranız varsa derhal ECAS veri tabanından kaydınızı silin. 1 saniye bile beklemeyin. Uğraşıp çabalayıp ortaya koyduğunuz proje mutlaka bir yerde tıkanacak ve işlem yapamaz hale geleceksiniz.

https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi. Linkine tıklayınız.

Sağ üstteki “Login” sekmesine tıklayınız.

Şifrenizi yazarak “Sign in” tıklayınız. Mail adresiniz farklı ise “Sign in with a different e-mail address?” sekmesini kullanarak değiştiriniz. “Choose your verification methot” bölümünü boş bırakınız.

Giriş yaptık

“My Account” tıklıyoruz

Açılan sayfada sizin girmiş olduğunuz tüm bilgileri görebilirsiniz. Buradan “Delete your account” tıklıyoruz

Sol alttaki “DELETE” sekmesine tıklıyoruz.

“TAMAM” diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

Pic numara/numaralarınızı girdiğiniz tüm bilgi ve belgeler silinecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.